BEN KİMİM ?


Ankarada 1978 yılının 4 Ocak günü sabah 06:45 'te bir bebek dünyaya geldi. Küçüktü ufacıktı top oynamak için büyüdü en sonunda Telsizler İlk Okulunda öğrencilik hayatına daldı. Halen küçüktü ufacıktı ama top oynayabiliyordu artık arada da meyve ağaçlarına tırmanıp bir kaç meyvede aşırmıyor değildi.

İlk okulu bitirmiş Aydınlıkevler Orta Okuluna başlamıştı. En sevdiği şey hafta sonu kursa giderken gırgır alıp okumak ve bir simit iki ayran günü olarak ilan ettiği çarşamba günüydü. Ayrıca basketbola da o yıllar merak sardı ama hiç bir zaman çember, altında durunca kendine yaklaşmadı.

Bir gün geldi dediler artık çocuk değilsin bundan sonra da lise denen bir şey hayatına girecek merakla tamam dedi ve Balgat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine Elektronik öğrenmeye gitti. Elektronik yetmedi ve dedesinin atari salonunda hayatına giren bilgisayarı tercih etti, böylece bilgisayar bölümünde okumaya başladı. Masa teniside oynadı bol bol, fenada oynamadı hani.

Zaman aktı lise bitti üniversite kapladı hayatını bu seferde. Kocaeli Üniversitesi Teknikeğitim Fakültesi Bilgisayar Teknolojileri Öğretmenliği bölümüne girdi. Bir gün kantinde otururken biri geldi ve tiyatro topluluğuna kişi alımı yapılacağı duyurusunu astı. İki gün sonrada ilk çalışmada buldu kendini ve o günden sonrada hayatında hep var oldu tiyatro. Yüksek irtifa dağcılığı ,kaya tırmanışı ve eşli danslarda girdi hayatına bu dönemde. Üniversitenin son yıllarında İstanbul Aksanat ve British Council'ın birlikte gerçekleştirdiği Genç Tiyatro Oyun Yazarları projesine seçildi ve İngiltereden gelen yazar ve yönetmenlerden yazarlık eğitimi aldı.

Gün geldi üniversite bitti ve yaşama atıldı. Bu güne kadar web geliştiricisi olarak çalıştı. Bu sırada Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü de bitirdi. Halen Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde profesyonel öğrencilik hayatına da devam etmekte.murat başcı © 2018                                                    ana sayfa | ben | yaptıklarım | çektiklerim | yazdıklarım | iletişim